Kanadské kompletní krmivo pro psy

Jak správně krmit kočku

Krmný návod

Suchá krmiva nejvyšších kvalit je možné krmit už od nejútlejšího věku, i koťatům před odstavem. Koťata jsou ochotná a schopná přijímat granulky už od tří týdny stáří, nejčastěji začnou ochutnáváním u máminy misky. V případě nutnosti intenzivnějšího dokrmování je možné krmivo namáčet v horké vodě nebo mléce. (Kdykoliv krmivo namáčíte, dbejte úzkostlivě na čistotu a čerstvost, už po několika hodinách se v kaši mohou namnožit škodlivé mikroorganismy!) Koťata starší šesti týdnů krmte suchým krmením z misky, neomezeně, bez dalších doplňků. Rostoucí mladé kočky krmte minimálně dvakrát denně. Dospělé kočky je možno krmit i jednou denně. Dospělá kočka potřebuje podle své velikosti, aktivity, temperamentu, stáří, teploty prostředí i žádané kondice 150-200 g krmení na den. Pokud má stálý přístup k potravě (misky se suchým krmivem je stále plná), vytvoří si kočka už v nejútlejším věku svůj vlastní pravidelný režim krmení, není třeba ji krmivo dávkovat, nepřežírá se a dobře prospívá.

Nikdy nesmí kočce chybět čistá čerstvá voda.

Jak krmit kočku

Každý majitel kočky ví, že nakrmit ji tak, aby ve své denní dávce dostala všechno potřebné pro fyzické zdraví a zároveň tak, aby byla spokojená a pochutnala si, vůbec není jednoduché. Kočku musí krmivo těšit, a chce se mít na co zálibně podívat, trošičku si pohrát, očichat příjemnou vůni, potěšit se z čisťounké misky, a úhledného krmiva. Kočka svými jemnými smysly pozná, z čeho je krmivo vyrobeno, odhalí nekvalitní surovinu, nepřirozená barviva, laciné náhražky, nečerstvost, znečištění krmiva nebo misky i jiné prohřešky výrobce nebo chovatele. Aby si kočka při krmení užila, dává přednost krmivu, kterým se neznečistí (nemá obvykle ráda kaše a polévky), preferuje krmivo suché, křehké, křupavé. Ta slast, když lehce rozkřoupne dobrotu, která nasytí, čistí zuby a tak příjemně zaměstnává žvýkací a obličejové svaly!

Krmit kočku předem připravenou kompletní stravou není vůbec náročné. Prostě se budete starat, aby měla stálý přístup ke dvou miskám. V jedné je čerstvá čistá voda, ve druhé dostatek granulovaného krmiva nejlepší kvality, odpovídajícímu životnímu cyklu zvířete. Má-li kočka jistotu, že vždy najde na svém místě dostatek krmiva, sama si vytvoří pravidelný režim, který ji vyhovuje, přitom se nepřežívá a netloustne. Je také samozřejmě možné krmení prodávat pravidelně, v omezených dávkách, podle speciálních požadavků na kondici nebo životní styl kočky.

Aby kočka lehce a pravidelně vylučovala a vyráběla pouze úhledně tvarované nepáchnoucí bobky, které lze z jejího záchodku lehce odstranit, musí být její krmná dávka stálá, opakovaná, kompletní, z kvalitních surovin, s přesným obsahem vlákniny. Toho lze dosáhnout pouze u průmyslově vyráběných krmiv nejvyšší kvality.

Aby měla kočka krásnou srst, takovou, která je bohatá lesklá, pružná, ve správné délce a kvalitě (která se nekroutí, necuckuje a lehce se rozčesává), musí mít vyvážený obsah vitamínů, minerálů a dalších aktivních látek. Nejjednodušší a zároveň nejlevnější cesta, jak toho dosáhnout bez nákupů dalších preparátů a návštěv veterináře, je krmit nejkvalitnější krmiva výrobců světových značek.

Přemýšlejte o tom, co sypete kočce do misky, buďte hodně nároční a dejte jí to nejlepší. Pevná kostra, výstavní kondice, krásné zuby a zejména dlouhověkost a plnohodnotný zdravý život zvířátka, to je jistě vaše přání pro přítulnou a chytrou šelmičku, kterou máte rádi a která vám tolik dává.

Neošidím svoji kočku, když jí dávám jen suché krmivo?

Suchá krmiva jsou k dostání v různých cenách a kvalitách. U některých nižších lacinějších kategorií těchto krmiv může při dlouhodobém zkrmování dojít k tzv. kvalitativnímu hladovění, to znamená, že růst či kondice či zdraví nemusí být dokonalé. Naopak kvalitní krmiva,mezi které bezesporu Feline Perfection, mají zaručenou kompletnost i z hlediska vitamínů, minerálů a jiných biologických látek. Předností takových krmiv je vyváženost živin,která doma připravovaným krmením nemůžete dosáhnout. Krmiva vyrobená nejnovějším,i technologiemi mají zachovánu i chuť i vůni surovin, takže jsou pro kočku přitažlivé. Z kvalitního suchého krmiva má kočka nejen stoprocentní výživu, ale i zjevný požitek a potěšení.

Po určité době moje kočka každé krmivo začne odmítat, chce změnu!

Ano, to je znak kočičí povahy. Změnu si žádná "úvaha" kočky, nikoliv její tělo. Proto nebývá potřebná změna značky krmiva, je vhodnější kočku uspokojit nějakým pro ni příjemným trikem. Někteří výrobci například krmiva barví do různých barev. To nevyhovuje pečlivějším chovatelům, kteří neradi vidí chemické přídavky a barviva v krmivu. Některé kočce stačí vyměnit tvar a barvu misky, pro jinou stačí krmivo částečně rozdrtit, změnit tvar granule.

Mohu používat pamlsky nebo dát něco občas ze svého stolu?

Pokud jste si jisti, že nenaučíte kočku loudit a následně krást ze stolu, dá se říci, že při vhodném výběru pamlsky neškodí, že rozšiřují "vzdělání" vaší kočky. Vhodný pamlsek nesmí škodit zdraví /tuk, cukr, čokoláda apod.) a nesmí tvořit více než 5% denní krmné dávky, aby zbytečně nerozkolísal rovnováhu mezi živinami kvalitního krmiva. Hlavně dbejte o pravidelnost. Pokud už s vaší kočkou propadnete nějakému mlsání, je třeba mlsat maloučko, ale pravidelně. Nezapomeňte se dohodnotu se všemi členy rodiny, kdo a kolik pamlsků může podat. I při obvyklém krmení dávejte pozor, aby si kočka nevynutila podávání krmiva postupně všemi členy roidny a nečičila si zdraví nadměrným příjmem potravy. Stále pamatujte, že zdravá kočka má být hbitou a štíhlou šelmičkou.